پرده هوا 

به طور کلی پرده هوا (درب هوا) وسیله ای است که با جریان هوای پرفشار از ورود هوای بیرون به داخل و اختلاط هوای دو فضا جلوگیری می کند. پرده های هوا می توانند جهت گرمایش یا سرمایش از بالای درب ورودی، علاوه بر بهره گیری از مکش هوای داخلی به کویل های گرمایشی یا سرمایشی نیز مجهز شوند. فن هوادهی سانتیفیوژ و استوانه ای پرده هوا می بایست به اندازه کافی قدرتمند باشد تا یک جت پرفشار از هوا ایجاد نماید که این جریان فشرده هوا تا زمین ادامه داشته باشد. رایج ترین نوع پرده هوا، پرده هوای از نوع دمنده رو به پایین با نصب در بالای درب ورودی ساختمان ها به منظور جلوگیری از ورود هوای بیرون به داخل و جدا سازی دو فضا با دما های مختلف می باشد. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات لازم را جهت انتخاب و خرید پرده هوای مورد نیاز با شما به اشتراک بگذاریم.

نحوه انتخاب و خرید انواع پرده هوا

قدرت (سرعت وزش) و زاویه هوای (زاویه وزش) دمیده شده توسط پرده هوا دو عامل بسیار مهم در عملکرد صحیح آن می باشند و در صورت انتخاب درست مانع نفوذ 60 تا 80 درصد آلودگی ها به محیط تهویه شده داخل خواهد گردید. پرده هوا عموماً در مکان هایی که جهت سرویس دهی نیاز به باز بودن مداوم درب ها (مانند ورودی مجتمع های تجاری یا محل ورود کامیون ها جهت تخلیه بار و غیره) دارد، استفاده می شود.
در صورتیکه نیاز به جلوگیری از ورود هوای گرم یا سرد به محیط داخلی باشد، معمولاً برای پرده هوا کویل تبادل حرارت (جهت جریان آب گرم یا سرد) و همراه با امکان وزش هوای پرفشار گرم یا سرد در نظر گرفته می شود.از مهمترین محل های نصب پرده هوا میتوان به ورودی پاساژها و مال ها، فروشگاه های بزرگ، ورودی رستوران ها، لابی مجتمع ها، انبارها، آشیانه هواپیماها و... غیره اشاره نمود.

Description: خرید پکیج دیواری

خرید پرده هوا

کاربرد پرده هوا نصب در بالای درب ورودی فروشگاههای بزرگ، ادارات، کارخانجات و سردخانه ها است. اصولاً به واسطه باز بودن درب های این گونه اماکن که عموما هنگام ورود و خروج یا بارگیری صورت می گیرد، این محیط ها در معرض اتلاف حرارتی و برودتی زیادی هستند. این موضوع بخصوص در مواردی که اختلاف درجه حرارت بیرون و داخل بیشتر باشد، خود را عیان تر می سازد.
جهت انتخاب و خرید آسان پرده هوا، ابتدا باید طول و ظرفیت پرده هوا مورد نیاز را تعیین کنید. در سایت مجموعه تخصصی پایش تهویه ایرانیان، اطلاعات فنی ده ها مدل از انواع پرده هوا، از برندهای معتبر با گارانتی اصلی، جهت برخورداری شما عزیزان از حس خوب خرید بهینه و هوشمند ارائه گردیده است.

از جمله ویژگی های پرده هوا می توان به موارد زیر اشاره نمود

 1. جلوگیری از ورود حشرات
 2. جلوگیری از تبادل حرارت
 3. جلوگیری از ورود گرد و خاک وآلودگی ها و حفظ فضای تمیز داخل
 4. جریان هوا در ورودی به سرعت و جهت جریان هوا، اختلاف دما در طرفین ورودی، و تفاوت فشار در دو سوی آن وابسته      است.
 5. به هر میزان که اختلاف فشار هوای درون و بیرون ساختمان کمتر باشد، راندمان عملکرد پرده های هوا بالاتر بوده و      عملکرد بهتری خواهند داشت.
 6. فشار منفی، اختلاف دمای زیاد نزدیک بودن به آسانسور و رطوبت بالا سبب کاهش راندمان عملکرد و تاثیر پرده      های هوا می گردد.
 7. بهترین حالت عملکرد پرده هوا در   ورودی یک ساختمان با درب دائماً باز و هوای تهویه شده داخلی، توسط مولفه سرعت موازی (Face Velocity) قدرتمند در ورودی که توسط جریان رو به پایین تولید می شودو همچنین کانال های برگشت هوای تهویه شده که مستقیماً به فن های دستگاه مرتب  هستند، به دست خواهد آمد. این نوع کاربرد عمدتاً در بناهای در حال ساخت قابل اجرا می باشد و برای اجرا در ساختمان های تکمیل شده دشوارتر خواهد بود.
 8. افزایش مولفه عمودی وزش هوا در دستگاه سبب افزایش اختلاط بین دو محیط شده و نامطلوب می باشد. لذا در محل نصب  دستگاه همواره سعی در افزایش مولفه افقی و کاهش مولفه عمودی خواهد بود. لذا  جهت انتخاب درست این مولفه ها همواره به کاربرد دستگاه دقت نمائید.
  در محل های تجاری و مسکونی به منظور آسایش افراد نمیتوان مولفه افقی سرعت را بیش از حد افزایش داد، اما در محل های صنعتی و دیگر کاربردها امکان افزایش سرعت هوای خروجی بیشتر است.

به طور کلی مهمترین وظیفه پرده هوا جلوگیری از نفوذ هوای تهویه نشده بیرون، ورود حشرات و دیگر آلودگی ها به محیط تهویه شده داخلی می باشد.

Description: خرید پکیج دیواری

قیمت پرده هوا

شما می توانید در سایت تخصصی پایش تهویه ایرانیان، انواع پرده هوا را با بهترین قیمت، انتخاب و مورد بررسی قرار دهید.قیمت پرده هوا با توجه به تنوع مدل و برند های موجود در بازار متفاوت است، لازم به ذکر است که قیمت های ارائه شده در مجموعه پایش تهویه ایرانیان به روز بوده و تخفیف های مورد نظر مصرف کنندگان در این قیمت ها لحاظ گردیده است. 

هنگام نصب پرده هوا لازم است به نکات زیر توجه نمایید

 1. محل نصب پرده هوا باید دارای استحکام کافی باشد. به طوری که بعد از نصب، دستگاه (در حالت خاموش) لرزش و      تکان نداشته باشد.
 2. دستگاه دقیقاً در بخش فوقانی درب نصب شود و از نصب بی جهت در بخش های بالاتر خودداری شود.
 3. موانع مزاحم در بالای سر درب جمع  آوری شود.
 4. در صورت انتخاب دستگاه بدون   سیستم گرمایشی در ورودی مکان های عمومی بهتر است در زمستان ها مکش دستگاه در  مجاورت هوای گرم (بخاری یا فن کویل) قرار گیرد.
 5. جهت نصب کویل گرمایشی و انجام  لوله کشی به جهت ورودی و خروجی آبگرم در کویل توجه کامل صورت پذیرد.
 6. به طور کلی نصب پرده هوا در داخل و در بالای سر درب انجام می شود. اگر در بخش بالایی درب دیواری باشد، دستگاه به راحتی نصب می گردد. در صورتی که اگر در قسمت بالایی درب مواجه با پنجره یا  کتیبه باشیم، نیاز به استفاده از مقاطع فلزی (قوطی یا نبشی یا تسمه)، کلاف فلزی (ساپورت) محکم جهت نصب پرده هوا خواهد بود.

Description: خرید پکیج دیواری

جهت نصب پرده هوای سردخانه توجه به نکات زیر از اهمیت بالایی برخوردار است

 1. در سردخانه هایی که دمای بالاتر از صفر درجه سانتی گراد دارند، نصب پرده هوا در داخل توصیه می گردد.
 2. در سردخانه هایی که دمای پایین تر از صفر درجه سانتی گراد دارند (به جهت امکان یخ زدن پروانه دستگاه) نصب      پرده هوا در بیرون توصیه می گردد.
 3. از آنجایی که مولفه باد برگشتی  که بر کف زمین می خورد، خود باعث اتلاف حرارت می گردد، نصب دستگاه های با      سرعت بالا در سردخانه ها توصیه نمی گردد.
 4. پرده هوا با سیستم اتوماتیک در      هنگام باز و بسته شدن درب سردخانه ای پیشنهاد می گردد.
  توجیه  اصلی پرده هوای سردخانه علاوه بر حفظ کیفیت کالای انبار شده؛ صرفه جویی در مصرف  انرژی و جلوگیری از اتلاف برودتی می باشد. از این منظر هزینه نصب پرده هوا در  کوتاه مدت قابل برگشت می باشد.
 5. نصب پرده هوا در محل درب گرمخانهها (کارخانجات لبنیات و ...) نیز توصیه می شود.
 • کاربر گرامی:
 1. ضمن تشکر از جنابعالی جهت اطمینانی که به نظرات فنی کارشناسان فروش پایش تهویه ایرانیان دارید، لازم به      ذکر است اصولا تعیین و انتخاب برند محصول موردنظر براساس سابقه، قدرت برند  خدمات و قیمت محصول نهایتا توسط خریدار تعیین میگردد. اما در پرده هوا، اغلب  کاربران و خریداران برندهای پرفروشی مانند فرازکاویان و میتسویی را با   توجه به کیفیت، قیمت و خدمات بعد از فروش آن‌ها انتخاب و خرید می‌نمایند.
 2. چنانچه پس از مطالعه مطالب ارائه  شده فوق، سوالات بیشتری جهت تصمیم‌گیری برای خرید انواع پرده هوا مورد      نیاز دارید، می‌توانید پس از تماس با مجموعه پایش تهویه ایرانیان ، از کارشناسان فروش بخش مشاوره بگیرید و سوالات خود را مطرح نمایید.